Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар со нова претседателка

Анета Ќироска е избрана за нова претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар. Таа доаѓа на местото на досегашната претседателка Јасмина Василеска, која беше на оваа позиција два мандати.

Ќироска по професија е лекар, специјалист по семејна медицина.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!