Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар со нова претседателка

Анета Ќироска е избрана за нова претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар. Таа доаѓа на местото на досегашната претседателка Јасмина Василеска, која беше на оваа позиција два мандати.

Ќироска по професија е лекар, специјалист по семејна медицина.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!