Поврзи се со нас

Гостивар

Внимавајте со парите, се појавуваат фалсификувани банкноти

По пријава од измамен граѓанин, полицијата одзела фалсификувани евра. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера (14 јануари) во 18.40 часот во Полициско одделение Маврово, 43 годишниот Л.А. од Центар Жупа пријавил дека три дена претходно, на бензинска пумпа во Маврови Анови, на едно лице му сменил банкнота од евра во денари. При проверка на банкнотата во менувачница, било констатирано дека е фалсификувана.
Банкнотата е одземена за понатамошна постапка и се преземаат мерки за расчистување на случајот, известува полицијата.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!