fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во акција на гостиварската полиција во локал приведени 10 девојки

Објавено

на

Ноќеска, (08.08.2020) година во временскиот период од 00,15 до 02,00 часот од страна на инспектори од Надворешната канцеларија за криминалистички работи  Гостивар – СВР Тетово при Бирото за јавна безбедност  на МВР врз основ на писмена наредба од судија по претходна постапка при Основен Суд Гостивар бил извршен претрес во  угостителски објект и други помошни простории во с. Добридол, поради основано  сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,  психотропни супстанции и прекурсори“ од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.

При извршениот претрес во угостителскиот објект биле затекнати десет женски лица на возраст од 21 до 39 години од кои три се државјанки на Република Северна Македонија, шест се државјанки од Република Албанија и една е од Република Косово, кои заедно со сопственикот на угостителскиот објект биле лишени од слобода и задржани во полициска станица Гостивар поради основано сомнение за извршено кривично дело „Трговија со луѓе“ член  418-а, од Кривичниот законик на Република Северна Македонија и против нив по завршување на постапката ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 2 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 5 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 7 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 7 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 8 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 9 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 9 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!