fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во акција на гостиварската полиција во локал приведени 4 странски државјанки

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ноќеска ( 13 октомври) од полноќ до 1 часот и 30 минути, спровеле акциска контрола во угостителски објект лоциран покрај автопатот Гостивар-Тетово.

При контролата, во објектот биле затекнати 4 странски државјанки, од кои 3 од Република Албанија и 1 од Република Косово, на возраст од 19 до 28 години, кои се лишени од слобода поради злоупотреба на туристичкиот престој, односно престојување спротивно на целта, информира полицијата.

Тие се задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, информира полицијата.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!