Поврзи се со нас

Гостивар

Во акција на полицијата казнети 127 возачи во Гостивар и Тетово

Објавено

на

Сообраќајците секојдневно вршат контроли на патиштата во гостиварско и тетовско, при што се откриваат бројни прекршоци. Вчера (28 септември) во периодот од 13 до 19 часот полициски службеници спровеле засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, во која санкционирани се 127 возачи. Од нив, 33 возеле со брзина од над 50 километри на час повеќе од дозволената, а девет возило со дури над 70 километри на час над дозволеното. 94 возачи се казнети на територија на Тетово, а 33 на подрачје на Гостивар.

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.“, с евели во апелот од полицијата.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 7 часа

Расположението се менува и под влијание на боите

Гостиварпред 10 часа

Матевска: Ние сме единствена земја во светот каде пензионерите протестираат, не се издржува!

Македонијапред 11 часа

Од 1.500 до 3.000 денари месечно државна помош за пензионерите со ниски пензии

Македонијапред 12 часа

Антикризни мерки: За ученици по 20/30 евра месечно, за студенти ваучер за превоз…

Македонијапред 14 часа

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Македонијапред 15 часа

ДЛ: Во четврток ќе се празнува среќата, ќе се слави музиката од 1990-те и 2000- те, ќе се потсетуваме на едно убаво време!

Македонијапред 16 часа

Повлечена пакувана вода ризична за луѓето

Гостиварпред 17 часа

Нова песна на гостиварското дуо “D’Reamers”

Регионпред 18 часа

Владата на Словенија ќе ги врати парите на граѓаните од казни за прекршување на мерките против Ковид

Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 6 дена

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në aksion të policisë të dënuar 127 shoferë në Gostivar dhe Tetovë

Објавено

на

Policët e trafikut çdo ditë kryejnë kontrolle në rrugët e rajonit të Gostivarit dhe Tetovës, gjatë së cilës zbulohen shkelje të numërta. Dje (28 Shtator) në periudhën prej orës 13 deri në ora 19 zyrtarë policorë kanë kryer aksion kontrollë të përforcuar për sanksionimin e shoferëve të cilët drejtojnë automjet me shpejtësi më të madhe nga e caktuara, në të cilën janë sanksionuar 127 shoferë. Prej tyre, 33 kanë vozitur me shpejtësi prej mbi 50 kilometra në orë më shumë nga e lejuara, kurse 9 vetura mbi 79 kilometra në orë mbi të lejuarën. Janë të dënuar 94 shoferë në territorin e Tetovës, kurse 33 në rajonin e Gostivarit.

“Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim. Apelojmë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe rregulloret që t’a zmadhojmë sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.”, thuhet në apelin e policisë.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена