Поврзи се со нас

Македонија

Во акција на гостиварската полиција во локал приведени 11 девојки

Објавено

на

Ноќеска во 2 часот после полноќ во гостиварско Чегране, во угостителски објект сопственост на 49 годишниот А.Н. од ова село, при акциска контрола од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, биле приведени единаесет женски лица. Од нив кои седум биле од Албанија, една од Косово и три македонски државјанки. Девојките, ангажирани како пејачки, танчерки и келнерки биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка. Ќе се утврдува дали има инволвираност во трговија со луѓе и нелегален престој.

Контрола синоќа била спроведена и во Желино–тетовско во угостителски објект сопственост на 42 годишниот Ј.Ф. од Желино. Таму, од страна на полициски службеници од СВР-Тетово, биле приведени три албански државјанки. При фотодокументирање на настанот од крим техничар од СВР-Тетово, 48 годишниот Ш.И. кој бил гостин во објектот го нарушил јавниот ред и мир, поради што бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена