Поврзи се со нас

Регион

Во Албанија регистрирани уште 10 помали земјотреси

Објавено

на

По вчерашниот силен земјотрес од крајни 4.8 степени по Рихтер, со епицентар на 29 километри североисточно од Тирана, уште 10 помали афтершокови се регистрирани преку ноќта до утрово со епицентар во Албанија.

Последниот во 10 часот и 05 минути по македонско време со јачина од 3,1 степен по Рихтер. Утрово е регистриран уште еден потрес, во 8:01 часот по локално време, со јачина 2,8 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот од 4.8 степени по Рихтер беше почувствуван и во делови од Македонија, особено во западните делови, во градовите Дебар, Гостивар, Тетово, Битола, а кратко и во Скопје.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена