fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во атар на Леуново пронајдена бомба од Втора светска војна

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера (3 април) Т.А. 68 годишен жител на селото Ниќифорово пријавил дека во атар на Леуново на место викано Црн камен пронашол неексплодирана рачна бомба од Втората Светска Војна.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар, по што бомбата била предадена на Дирекцијата за заштита и спасување Тетово за понатамошна постапка.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!