Поврзи се со нас

Гостивар

Во болницата во Гостивар отворени 37 места за нови вработувања

Општата болница „Д-р Ферид Мурад“ во Гостивар објави оглас за нови вработувања на неопределено време. Установата ќе прими вкупно 37 лица, медицински и помошно-технички персонал.

Како што е наведено во јавниот оглас, болницата вработува: 15 медицински сестри, 5 доктори на медицина, медицински лаборант, радиотехнолог и биохемичар. Од помошно-технички персонал се бара:3 возачи, 7 транспортери, водоинсталатер, машинобравар и двајца неквалификувани работници.

Во гостиварската болница во текот на 2019-та година се остварија 87 вработувања. Последните 27 решенија за работа опфатија медицински персонал и беа доделени во последните денови од декември.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 28 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 1 час

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 19 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!