fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во четврток граѓански собир на СДСМ во Гостивар – „Излези ЗА европска Македонија“

Објавено

на

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија во четврток, на градскиот плоштад во Гостивар,  организира граѓански собир под мотото „Излези ЗА европска Македонија“. На собирот најавено е обраќање на претседателот на партијата и премиер на Република Македонија, Зоран Заев.

Од Општинскта организација на СДСМ во Гостивар ги повикаа граѓаните да присуствуваат на собирот и да ги слушнат ставовите и пораките врзани со престојниот Референдум на 30 септември. „Македонија помина низ многу крстопати и во клучните моменти, секогаш избираше иднина. Денес сме горди на Илинден, на АСНОМ и на Референдумот од 1991 година, како најважни историски моменти од борбата за нашата независност и државност. Избравме самостојност, мир и стабилност.
Сега треба да го направиме следниот чекор. Ова е историска можност и секој од нас треба да излезе и да донесе одлука. Ве повикуваме масовно да се приклучите на големиот граѓански собир во Гостивар. Да излеземе во што поголем број и да дадеме поддршка на европската иднина на нашата земја.“, порачаа од СДСМ.

Собирот во четврток (6 септември) е закажан со почеток во 19.30 часот.

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!