fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во домот на малолетник од Чегране пронајдени пиштол, марихуана, ладно оружје

Објавено

на

Полициски службеници на Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, вчеравечер од 19 часот и 30 минути до 21 часот, извршиле претрес во домот на  17-годишен жител на гостиварското село Чегране.

При претресот, реализиран со судска наредба, во неговата соба во куќата пронајдени се: пиштол „Зораки“ калибар 9 милиметри со 2 куршуми од истиот калибар, 1 најлонско ќесе со марихуана, дробилка со остатоци од ваква материја, безбол палка, 2 метални боксирачи, нож црна спреј и една рачно изработена цигара ( „џоинт“ ), информираат од полицијата.

Сето пронајдено е фотодокументирано и со потврда одземено за вештачење, додека малолетникот, во присуство на негов роднина,  приведен е во Полициската станица Гостивар и задржан за натамошна постпка.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!