Поврзи се со нас

Гостивар

Во Фазанерија приведена жена осудена на затворска казна

Вчера (29 јануари) околу 14.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, во гостиварската населба „Фазанерија“ ја привеле 37-годишната А.Д. од Неготино, осудена на затворска казна за сторени кривични дела „тешка кражба“.

Жената била спроведена во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на казната затвор, соопштува полицијата.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!