Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар 116 лица се во домашна изолација

– Во моментов на територијата на Општина Гостивар има 116 лица во домашна изолација, ги контролираме секојдневно и оценките се дека граѓаните ги почитуваат правилата, информира командирот на ПС Гостивар, Гази Абдураими.

Тој повика сите граѓани да ги почитуваат мерките, за да се намалат ризиците.

На состанокот на Кризниот штаб кој е во тек, одговорните лица даваат извештај за состојбата и работата на институциите со кои раководат. Заклучоците ќе ги пренесеме по завршување на состанокот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Зголеми
Нијанса
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!