fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар 87 оздравени, 6 новозаразени и 1 починат изминатово деноноќие

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1466 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 85
-Куманово 6
-Тетово 10
-Прилеп 7
-Гостивар 6
-Штип 3
-Битола 1
-Велес 4
-Охрид 10
-Струмица 3
-Кавадарци 13
-Струга 5
-Кочани 2
-Кичево 1
-Свети Николе 1
-Гевгелија 6
-Неготино 4
-Дебар 1
-Ресен 6
-Радовиш 2
-Делчево 1
-Пробиштип 2
-Богданци 2
-Кратово 1
-Дојран 1

Починати се 6 лица, еден пациент од Скопје (90г), еден од Куманово (51г), еден од Прилеп (77г), еден од Гостивар (71г) и два пациенти од Охрид (72 и 45г). Пациентите се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1731 оздравени пациенти од:
-Скопје 983
-Куманово 57
-Тетово 98
-Прилеп 5
-Гостивар 87
-Штип 23
-Битола 60
-Велес 62
-Охрид 25
-Струмица 60
-Кавадарци 36
-Струга 21
-Кочани 24
-Кичево 28
-Свети Николе 9
-Гевгелија 18
-Неготино 29
-Дебар 6
-Ресен 16
-Крива Паланка 10
-Радовиш 4
-Берово 4
-Делчево 10
-Пробиштип 2
-Виница 13
-Валандово 7
-Демир Хисар 5
-Богданци 5
-Македонска Каменица 12
-Демир Капија 9
-Пехчево 1
-Дојран 2

Досега во земјата се направени вкупно 442.600 тестирања на Ковид -19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 90654, бројката на оздравени пациенти е 78154, на починати е 2785, а бројот на активни случаи изнесува 9715.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!