fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар денес 12 новозаразени со ковид-19 и 39 оздравени

Објавено

на

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 1772 тестирања, а регистрирани се 145 нови случаи на ковид-19 и тоа во:
-Скопје 32
-Куманово 15
-Дебар 5
-Штип 8
-Прилеп 8
-Тетово 9
-Струга 4
-Велес 2
-Битола 4
-Охрид 4
-Кавадарци 2
-Гостивар 12
-Гевгелија 1
-Струмица 5
-Крива Паланка 2
-Кочани 3
-Пробиштип 2
-Пехчево 5
-Берово 1
-Виница 2
-Делчево 8
-Свети Николе 4
-Кичево 6
-Неготино 1
Во болнички услови починати се двајца пациенти од Дебар (67г) и Струга (48г).
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 216 оздравени пациент од:
-Скопје 55
-Куманово 31
-Дебар 4
-Штип 10
-Прилеп 4
-Тетово 14
-Струга 10
-Велес 2
-Битола 5
-Кавадарци 6
-Гостивар 39
-Гевгелија 1
-Струмица 1
-Крива Паланка 1
-Кочани 4
-Пробиштип 1
-Демир Хисар 4
-Македонски Брод 2
-Берово 2
-Виница 3
-Делчево 3
-Свети Николе 4
-Кичево 10
Досега во земјата се направени вкупно 151.706 тестирања на ковид-19. Нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14600, бројката на оздравени пациенти е 11741, на починати е 606, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2253.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 44 минути

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 4 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 6 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 6 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 7 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 8 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 8 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!