fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Гостивар до 10 часот гласале 2.424 граѓани

Објавено

на

Излезноста на Претседателските избори 2019 во општина Гостивар, до 10 часот е 3%. Според податоците од Општинската изборна комисија, до 10 часот гласале 2.424 граѓани.

„Сите избирачки места утрово беа отворени навреме, изборниот процес до сега тече непречено и се надеваме дека така ќе биде до крајот на денот. Немаме пријави за проблеми и нерегуларности, ниту од избирачките одбори, ниту од граѓани“, изјави претседателот на ОИК Гостивар, Мустафа Муслиу.

Мирен изборен ден со сега, без регистрирани инциденти бележи и полицијата.

Во општина Врапчиште излезноста до 10 часот е 2%, додека во Маврово Ростуше 2,7%.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 7 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 10 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 10 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 10 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 11 час

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 15 часа

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 16 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!