Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 21/04/2019 | 12:14

Во Гостивар до 10 часот гласале 2.424 граѓани

Излезноста на Претседателските избори 2019 во општина Гостивар, до 10 часот е 3%. Според податоците од Општинската изборна комисија, до 10 часот гласале 2.424 граѓани.

„Сите избирачки места утрово беа отворени навреме, изборниот процес до сега тече непречено и се надеваме дека така ќе биде до крајот на денот. Немаме пријави за проблеми и нерегуларности, ниту од избирачките одбори, ниту од граѓани“, изјави претседателот на ОИК Гостивар, Мустафа Муслиу.

Мирен изборен ден со сега, без регистрирани инциденти бележи и полицијата.

Во општина Врапчиште излезноста до 10 часот е 2%, додека во Маврово Ростуше 2,7%.

Напишете коментар