Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар фатен крадец на велосипеди

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера (25.4.2023) околу 10.30 часот на улица „Панче Поповски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 54-годишниот С.Ј. од Охрид.

„Тој се сомничи дека на подрачјата на Гостивар, Кичево, Охрид и други места извршил повеќе кражби на велосипеди, кои потоа ги продавал во други места. Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и против него ќе следува соодветен поднесок.“, се наведува во соопштението.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена