Поврзи се со нас

Македонија

Во Гостивар и Тетово за 5 часа санкционирани 21 возач под дејство на алкохол

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (1 мај) од 17 до 22 часот, спровеле акциска контрола на возачи, дали и колку од нив управуваат под дејство на алкохол. При контролата биле откриени и санкционирани вкупно 21″ возач под дејство на алкохол (ТЕ-15 и ГВ-6), кои веднаш се исклучени од сообраќај и на кои им се изготвени законски предвидените поднесоци.

Во контролата, исто така, санкционирани се и 25 други видови сообраќајни прекршоци (ТЕ-10 и ГВ-15).

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar dhe Tetovë janë sanksionuar për 5 orë 21 shoferë nën efektin e alkoolit

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë dje (1 maj) nga ora 17:00 deri në ora 22:00, kanë kryer aksion kontroll të drejtuesve të mjeteve, nëse dhe sa prej tyre drejtojnë nën ndikimin e alkoolit. Gjatë kontrollit janë zbuluar dhe sanksionuar gjithsej 21 “shoferë nën ndikimin e alkoolit (TE-15 dhe GV-6), të cilët janë përjashtuar menjëherë nga qarkullimi dhe të cilëve u janë përgatitur parashtresat e përcaktuara me ligj.

Në kontroll janë sanksionuar edhe 25 lloje të tjera të kundërvajtjeve në komunikacion (TE-10 dhe GV-15).

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена