fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар издадени нови 37 решенија за изолација

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, Државниот санитарен и здравствен инспекторат на подрајчето на Гостивар изготвил нови решенија за изолација на 37 лица. Контроли биле извршени на 260 граѓани со такви решенија и притоа не биле констатирани непочитувања. За разлика од Гостивар, во Тетово при контрола на изолирани со решенија (вкупно опфатени 785) било констатирано дека едно лице не го почитувало решението поради што изготвена му е кривична пријава.

Истиот период за неносење заштитни маски на вкупно 105 лицa (Тетово-77 и Гостивар-28) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!