Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар лишен од слобода 52 годишник заради предизвикување пожар

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера (26.03.2022) во 13.20 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода 52 годишнииот Н.Ф. од Република Србија, со живеалиште во Гостивар.

„Тој се сомничи дека предизвикал пожар во напуштен објект на поранешна фабрика во Гостивар, сопственост на правно лице од Гостивар. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Гостивар. Увид бил извршен и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.“, извести полицијата.     

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 6 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I privuar nga liria në Gostivar, një 52 vjeçar për shkak të shkaktimit të zjarrit

Објавено

на

MPB bën me dije se dje (26.03.2022) në ora 13.20 në Gostivar, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Gostivar kanë arrestuar 52-vjeçarin N.F. nga Republika e Serbisë, me seli në Gostivar.

“Ai dyshohet se ka shkaktuar zjarrin në një objekt të braktisur të një ish-fabrike në Gostivar, në pronësi të një personi juridik nga Gostivari. Zjarri është shuar nga një ekip i Njësisë Territoriale të Zjarrfikjes Gostivar. Është kryer kontroll dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzimi përkatës”, tha policia.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена