fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Гостивар над 100 граѓани направиле увид во Избирачкиот список

Објавено

на

Јавниот увид на податоците во Избирачкиот список за престојниот референдум  започна на 9 август и трае се до 23 август. Според извештајот на Државната изборна комисија на подрачјето на Гостивар, увид до сега извршиле 110 граѓани. При тоа, за едно лице е донесено решение за запишување во избирачкиот список. До сега нема решенија за бришење или за промена на податоците.

На територијата на цела Македонија, увид во Избирачкиот список извршиле скоро 2.200 граѓани. Донесени се 116 решенија за бришење, 4 за запишување и 4 за промена на податоци.

Избирачкиот список кој се става на јавен увид е со состојба на податоци на граѓаните кои заклучно со 30 септември 2018 станале полнолетни.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!