Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар ноќеска приведен осуденик на затворска казна

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар ноќеска (7 ноември) десетина минути по полноќ, на улица „Беличица“ во Гостивар го привеле 27-годишниот гостиварец О.Б, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на гостиварското подрачје, информира СВР Тетово.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар и во текот на денов ќе биде спроведено во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!