fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Денес во Гостивар отворен новиот шалтерски пункт на Пошта близу судот

Објавено

на

  Новата работна единица на подружницата на Пошта во Гостивар од денес започна со работа. Лоцирана е ул „Браќа Ѓиноски“ кај зградата на гостиварскиот основен суд.

  Од подружницата информираа дека оваа единица ќе работи секој ден од понеделник до петок, со работно време од 8 до 16 часот. Ќе функционира како шалтерска пошта со три шалтери од кои еден за вршење писмоносни услуги, а два за услуги од платен промет.

  Зголемувањето на капацитетот со нов пункт и дополнителни шалтери се прави со цел  целосно да се покријат потребите на граѓаните, без чекање и гужви.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!