Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Гостивар попладнево невреме со пороен дожд и силни грмежи (фото, видео)

Гостивар попладнево околу 18 часот го зафати невреме со пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Дождот со јак интензитет врнеше четириесетина минути и беше проследен со силни електрични празнења.

Граѓани од ул „Башњешница“ реагираа дека дождот предизвикал проблеми и улиците се полни со вода и нагласуваат дека ситуацијата е таква при секои пообилни врнежи.

Преплавени улици има и во други делови од гардот, а големо количество воден талог е насобран и низ улиците во централното градско подрачје.

Засега нема информации за штети предизвикани од невремето.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!