Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар повторно случај на напад и агресивно однесување кон полицајци

Објавено

на

СВР Тетово регистрира нов случај на агресивно однесување и напад кон полицајци во Гостивар.

Вчера (12 април) околу 14 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.А. (28) од гостиварско Чегране, кој се однесувал агресивно и нападнал еден од нив додека преземале службени дејствија околу претходно случена сообраќајна несреќа.

„Се расчистува и документира случајот и против него ќе следува поднесок. Поврзано со овој случај, нешто подоцна во Полициската станица Гостивар се пријавил и И.А.(52), исто така, од Чегране.“, соопшти СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена