Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведени 2 лица барани за издржување казна затвор

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (7 декември) во 20 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле И.А.(54) од Гостивар. Половина час подоцна бил приведен и З.С.(46) од Чегране.

Двете лица биле барани со судска наредба за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Лицата биле спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 44 минути

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 1 час

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 1 час

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 1 час

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 3 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 15 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 18 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 20 часа

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 21 час

Над 60 казнети за брзо возење во Гостивар при вчерашната акција

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar janë arrestuar 2 persona të kërkuar për mbajtje të dënimit me burg

Објавено

на

MPB njoftoi se dje (7 Dhjetor) në ora 20 në Gostivar, zyrtarë policorë nga Stacioni policor Gostivar e kanë arrestuar I.A. (54) nga Gostivari. Gjysëm ore më vonë ka qenë i arrestuar edhe Z.S. (46) nga Çegrani. Të dy personat kanë qenë të kërkuar me urdhër gjyqësor për mbajtje të dënimit me burg për veprën penale të kryer sipas nenit 215 nga Kodi penal – “prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, supstancave psikotrope dhe prekursorëve”. Personat kanë qenë të dërguar në IEVP-në Burgun e Tetovës për vuajtje të dënimit.

Популарно изминативе 100 дена