fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведени дилери – имале торба со 2 килограми марихуана

Објавено

на

Двајца државјани на Албанија вчеравечер биле уапсени во Гостивар поради марихуана. МВР соопшти дека полициски службеници од ОВР Гостивар, на ул.„Боге Велјановски“ извршиле преглед кај двајца албански државјани, при што била пронајдена торба со два килограми марихуана. При обид за нивно легитимирање, албанските државјани физички ги нападнале полициски службеници, спречувајќи ги во вршење на службени дејства. Од страна на полициските службеници бил лишен од слобода С.Џ.(21) од Пешкопеја, Р.Албанија, додека М.А.(19), исто така од Р.Албанија, се дал во бегство.

По засилени мерки и активности преземени од полицски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, во соработка со СВР Тетово и СВР Охрид бил пронајден и лишен од слобода и М.А., а дополнително била пронајдена уште една полиетиленска ќеса со марихуана.

По целосно документирање на случајот против двајцата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!