Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведени две лица поради спречување полициски службеници во работа

Вчера (5 март) околу 15 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода Б.Л.(18) и Т.Л.(47), кои претходно на улица „ Илинденска“ во Гостивар спречувале полициски службеници во вршење на службени дејствија од областа на сообраќајот, извести полицијата.

Од таму напоменуват дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!