fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведени две лица при препродажба на дрога

Објавено

на

Две лица завршиле во полиција заради препродажба на дрога. МВР соопшти дека вчера (30 октомври) во 15.15 часот во Гостивар полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Ќ.С.(51) и Ш.Ф.(28) бидејќи кај нив била пронајдена дрога – хероин.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!