fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведено лице поради фалсификувани евра

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (15 септември) околу 10.40 часот, полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 54 годишниот А.С., поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „фалсификување пари“.

Toj, во три наврати во аптека и два маркета, пуштил во оптек фалсификувани банкноти од 50 евра, извести полицијата. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!