Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведено лице заради нарушување на ЈРМ

Објавено

на

СВР Тетово извести дека вчера (25 октомври) околу 17 часот и 10 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар привеле 54-годишник од гостиварски Балиндол, кој го нарушил јавниот ред и мир, недолично се однесувал и одбил да се легитимира.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar i arrestuar një person për shkak të prishjes së RQP

Објавено

на

SPB Tetovë informoi se dje (25 Tetor) rreth orës 17 e 10 minuta, zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar kanë arrestuar 54 vjeçarin nga Balindolli i Gostivarit, i cili e ka prishur rendin dhe qetësinë publike, u soll në mënyrë të papërshtatshme dhe ka refuzuar të legjitimohet.

 

Популарно изминативе 100 дена