Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведувања заради семејно насилство и марихуана

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (26 јануари) во 13 часот и 30 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 28-годишник од гостиварско село, кој еден час пред тоа бил пријавен од неговиот 58-годишен татко дека физички го нападнал и му се заканувал.

Исто така вчера околу 18 часот и 30 минути во гостиварската населба Млаки 2, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 25-годишен гостиварец, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот против него ќе следува поднесок, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена