Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Мобилните екипи на гостиварскиот Црвен Краст продолжуваат да бидат активни на терен со распределување на хуманитарна помош обезбедена од разни донатори.

Изминатите недела дена дистрибуирани се над 130 пакети за различни ранливи групи граѓани.

„Мобилните екипи на Општинската организација на Црвен крст Гостивар дистрибуираа хуманитарна помош и тоа: 16 пакети со храна и 16 хигиенски пакети за лица жртви на семејно насилство и самохрани родители, донација од UN Women, 12 пакети хигиена за лица без лична документација донација од УНИЦЕФ, 30 пакети со храна за семејства во социјален ризик донација од ХЗДР Месечина Гостивар и 60 пакети со хигиена за социјално загрозени семејства донација од УНИЦЕФ во соработка со Министерството за транспорт и врски“, информираат од Црвениот Крст.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!