Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар уапсени 4 лица кои го прекршиле полицискиот час

Вчера (25 март) и денес (26 март) во периодот од 07.00 до 07.00 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово вкупно 10 лица не ја почитувале, односно ја прекршиле владината одлука за ограничено движење.

Од нив, на тетовското подрачје пет лица на различни места биле лишени од слобода, а едно лице било опоменато,  додека на гостиварското подрачје четири лица биле лишени од слобода, поради непочитување на полицискиот час.

„Лишените лица се задржани во Полициската станица Тетово и Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случаите, ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци по член 206 од Кривичниот законик за непостапување според здравствени прописи за време на епидемија.“, соопшти СВР Тетово.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Font Resize
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!