Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар уапсено лице барано за затвор поради проневера во служба

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера (19 април) околу 14 часот, на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, го привеле 57-годишниот Н.Е. од гостиварска Долна Бањица.

Тој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување на едногодишна затворска казна за сторено кривично дело по член 354 став 2 од Кривичниот законик (проневера во служба).

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната, информира СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена