Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар уапсено лице кое си ја нападнало љубовницата

Објавено

на

СВР Тетово информира дека ноќеска (3 мај), десетина минути по полноќ, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 43-годишник од гостиварско, кој претходно физички нападнал 55-годишна гостиварка, со која бил во љубовна врска.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот, по што во координација и консултација со Јавен обвинител ќе му биде изготвен соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 4 недели

Денес е Прочка – Проштевајте и побарајте прошка од оној на кој сте му згрешиле

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024пред 3 недели

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Гостиварпред 1 недела

Несреќа на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во прекин

Гостиварпред 2 недели

Над 530.000 денари украдени од картичка на гостиварец

Гостиварпред 3 недели

Физички напади во рибинк и на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 недели

Пријавен физички напад во Фазанерија

Гостиварпред 2 недели

Акција за уредување околу спомен-плочата на загинатите градители на ХЕС Маврово во Торбешки мост

Гостиварпред 4 недели

Гостиварецот Владо Глигоровски со „Аманет ви оставам“ настапи на јубилејниот „Гоце Фест“

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 7 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Arrestohet një person në Gostivar i cili ka sulmuar dashnoren e tij

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se mbrëmë (3 maj), dhjetë minuta pas mesnate, zyrtarët policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme të Gostivarit kanë arrestuar një 43-vjeçar nga Gostivari, i cili paraprakisht ka sulmuar fizikisht një grua 55-vjeçare nga Gostivari, me të cilën ishte në një lidhje dashurie.

Ai është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar për sqarim dhe dokumentim të plotë të rastit, pas së cilës në koordinim dhe konsultim me prokurorin publik do të përgatitet parashtresa përkatëse, njofton policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена