Поврзи се со нас

Референдум 2018

Во Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше гласањето започна навреме

Во трите општини од поширокиот гостиварски регион, Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше, утрово гласањето за Референдумот започна навреме. Општинските изборни комисии потврдија дека сите избирачки места биле отворени во 7 часот и процесот на гласање до сега се одвива без проблеми.

На подрачјето на општина Гостивар право на глас имаат вкупно 79.160 граѓани, а гласањето се спроведува на 121 избирачко место. На територијата на општина Врапчиште има 25.454 гласачи, кои може да го остварат правото на глас на 39 избирачки места, додека во Маврово-Ростуше вупниот број на гласачи изнесува 9.672, со исто така 39 избирачки места.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!