fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Во Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше гласањето започна навреме

Објавено

на

Во трите општини од поширокиот гостиварски регион, Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше, утрово гласањето за Референдумот започна навреме. Општинските изборни комисии потврдија дека сите избирачки места биле отворени во 7 часот и процесот на гласање до сега се одвива без проблеми.

На подрачјето на општина Гостивар право на глас имаат вкупно 79.160 граѓани, а гласањето се спроведува на 121 избирачко место. На територијата на општина Врапчиште има 25.454 гласачи, кои може да го остварат правото на глас на 39 избирачки места, додека во Маврово-Ростуше вупниот број на гласачи изнесува 9.672, со исто така 39 избирачки места.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!