Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Во Гостивар за гласање пријавени 268 болни и немоќни и 3 лица во домашен притвор

Објавено

на

Општинската изборна комисија на Гостивар ги заокружува подготовките за спроведување на вториот круг од Локалните избори 2021. Денес се дистрибуираат избирачките материјали до избирачките одбори, а се спроведува и гласањето на болни, лица во карантин поради ковид и во домашен притвор. Според информациите од ОИК, во Гостивар за гласање пријавени се 268 болни и немоќни, како и три лица кои се наоѓаат во домашен притвор. Гласачи во изолација нема.

Право на глас на Локалните избори во Општина Гостивар имаат 81.083 граѓани. Гласањето ќе се спроведува на 121 избирачко место. Во избирачкиот список на Општина Врапчиште запишани се 26.383 граѓани, кои се распоредени за гласање на 39 избирачки места.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 8 часа

Од утре попладне обилни врнежи со локално невреме и пад на температурата

Гостиварпред 9 часа

Совети за возачите во Гостивар – „Биди одговорен, не заборавај, стави појас”

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 12 часа

Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 12 часа

Мицкоски: До 12 часот собрани над 15 000 потписи за претседателската кандидатура на Силјановска Давкова

Македонијапред 12 часа

Пад кај претплатниците на кабелска телевизија, сателитската и интернет во пораст

Гостиварпред 15 часа

Судир на три возила на патот Тетово-Гостивар, повредени се повеќе лица

Вестипред 16 часа

Во Калифорнија се‘ повеќе роботски такси без возач

Гостиварпред 17 часа

ПО Галате приведе лице осудено на затвор за продажба на дрога

Здравје и убавинапред 18 часа

„Ултрапреработената“ храна сериозен ризик за здравјето

Гостиварпред 2 недели

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 3 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 4 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 4 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 7 дена

Објавен повик за невработени-По 6.000 евра грант за да си отворат бизнис

Македонијапред 2 недели

Трибина: Патот Кичево – Охрид не се пушта поради косините, зошто во 21. век користиме проекти од 18. век?

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar për votim janë paraqitur 268 të sëmurë dhe të pafuqishëm dhe 3 persona në burg shtëpiak

Објавено

на

Komisioni komunal zgjedhor i Gostivarit i mbaron përgaditjet për zhvillimin e rrethit të dytë të Zgjedhjeve lokale 2021. Sot distribuohen materialet zgjedhore deri te bordet zgjedhore, kurse zhvillohet edhe votimi i të sëmurëve, personave në karantinë për shkak të kovidit dhe në burg shtëpiak. Sipas informacioneve nga KKZ, në Gostivar për votim janë paraqitur 268 të sëmurë dhe të pafuqishëm, si dhe tre persona që gjenden në burg shtëpiak. Votues në izolim nuk ka.

Të drejtë vote në Zgjedhjet lokale në Komunën e Gostivarit kanë 81.083 qytetarë. Votimi do të zhvillohet në 121 vend votime. Në listës zgjedhore të Komunës së Vrapçishtit janë të shënuar 26.383 qytetarë, të cilët janë të shpërndarë për votim në 39 vend votime.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена