Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во гостиварската болница пренесен пешак повреден во несреќа

Четириесет и четиригодишно лице се здобило со повреди во сообраќајка, која се случила вчера околу 10 часот, на регионалниот пат Гостивар-Градец, во селото Добридол.

Полицијата информира дека патничко моторно возило „Форд транзит“ со гостиварски регистарски таблици, управувано од 55-годишниот гостиварец Ш.А, удрило  во 44-годишниот Б.Р. (пешак) од Добридол.

Повредениот пешак со истото возило пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Извршен е увид и се работи на рсветлување на поединостите и околностите за несреќата.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!