Поврзи се со нас

Гостивар

Во гостиварски автобуси фатени илегалци од Индија

Објавено

на

Вчера (16 декември) во два наврати, околу 12 часот и 50 минути и  14 часот и 40 минути, во непосредна близина на наплатната станица Желино, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово привеле шест лица од Индија, кои се превезувале во два автобуси на гостиварски автобуски превозник.

Индијците, од кои тројца на возраст од 22, потоа 26, 37 и 39 години, поради илегален влез во нашата земја и непоседување на потребните документи биле спроведени во Полициската станица за граничен премин Табановце.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kapen ilegalë nga India në autobusët e Gostivarit

Објавено

на

Dje (16 dhjetor) në dy raste, rreth orës 12:00 e 50 minuta dhe 14 e 40 minuta, në afërsi të vendkalimit të pagesës Zhelino, zyrtarët policorë të SPB Tetovë-Stacioni Policor për Siguri në Komunikacionin Rrugor Tetovë kanë arrestuar gjashtë persona nga India, të cilët janë transportuar me dy autobusë të një transportuesi autobusi të Gostivarit.

Indianët, tre prej të cilëve ishin të moshës 22, pastaj 26, 37 dhe 39 vjeç, për shkak të hyrjes së paligjshme në vendin tonë dhe mungesës së dokumenteve të nevojshme janë dërguar në Stacionin Policor të Kalimit Kufitar Tabanovcë.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена