Поврзи се со нас

Гостивар

Во Градец приведен 19-годишен крадец на земјоделски производи

Објавено

на

Вчеравечер (11 мај) околу 22 часот и 45 минути, во гостиварски Градец, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот Ј.М. од тетовско Боговиње, кој претходно извршил кражба на земјоделски производи.

Производите се пронајдени и нешто подоцна му се вратени на 68-годишниот сопственик С.Х. од ова село. По целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена