Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 05/05/2019 | 20:03

Во Хрватска се врати зимата – големо заладување и снег

Во поголемиот дел од Хрватска денес владеат ниски температури, силен ветер, а на повисоките места има и снег, јавуваат тамошните медиуми. Како што пишува ХРТ, на одредени места имало и оркански бури и невреме.

Познатото загрепско излетничко место Сљеме е покриено со снежна покривка. Слично време се очекува и утре (понеделник) и вторник, додека затоплување се прогнозира од средата натаму.

фото: Марко Прпич/Pixsell

Напишете коментар