Поврзи се со нас

Вести

Во Хрватска се врати зимата – големо заладување и снег

Во поголемиот дел од Хрватска денес владеат ниски температури, силен ветер, а на повисоките места има и снег, јавуваат тамошните медиуми. Како што пишува ХРТ, на одредени места имало и оркански бури и невреме.

Познатото загрепско излетничко место Сљеме е покриено со снежна покривка. Слично време се очекува и утре (понеделник) и вторник, додека затоплување се прогнозира од средата натаму.

фото: Марко Прпич/Pixsell

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!