fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во изминатото деноноќие 36 казни за маски и 14 нови решенија за изолација во Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (12.10./13.10.) за неносење заштитни маски на вкупно 77 лицa (ТЕ-41 и ГВ-36) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје на 66 лица (ТЕ) и на 14 лицa (ГВ) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-371 и ГВ-119 лица со вакви решенија и не е констатирано непочитување на решенијата.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!