fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во изолација со решение во Гостивар ставени уште 55 лица

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 100 лицa (Тетово-71 и Гостивар-29) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 163 лицa (Tетово-108 и Гостивар-55) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли им биле извршени на 1749 (Тетово-1308 и Гостивар-441) лица со вакви решенија,  при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.

Во соработка со Државна пазарна инспекција била извршена контрола во Угостителски објект во Тетово на улица ,,Беличица“ каде било констатирано не се почитувала владината уредба.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!