Поврзи се со нас

Гостивар

Во јуни во Гостивар фатени над 270 брзи возачи, некои ќе платат и по 400 евра казни

Објавено

на

Во текот на јуни на подрачјето на СВР Тетово биле преземени вкупно 661 мерка за пречекорување на максимално дозволената брзина во и надвор од населено место (Тетово-388 и Гостивар-273). На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со парични глоби кои, зависно од големината на пречекорувањето, се движат од 20 до 400 евра во денарска противвредност, информира полицијата.

„Највисоки глоби (Тетово-19 и Гостивар-7) следуваат за најбрзите, за оние кои ја пречекориле пропишаната брзина за повеќе од 70 километри на час, а потоа и за оние кои пречекориле од 50 до 70 километри на час надвор, како и оние кои пречекориле за над 50 километри на час во населено место.“, наведува портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Најголемиот број од прекршоците констатирани се на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје и магистралата Гостивар-Кичево.

Секторот за внатрешни работи Тетово уште еднаш со потсетување на возачите непотребно да не брзаат и да ја прилагодат брзината според условите на патот. Ова, дотолку повеќе на подрачјето на СВР Тетово веќе се чувствува зголемена сообраќајна динамика и осетно зголемен е вкупниот број на возила кои секојдневно се движат на подрачјето или транзитираат кон Охрид и Маврово.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена