fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во мај 4 неработни денови и продолжени викенди поради празници

Објавено

на

Согласно Програмата за неработни денови за 2021 година и Законот за празници, во текот на следниот месец ќе има вкупно 4 неработни денови за сите граѓани. Од нив два се паѓаат во понеделник, што значи дека во мај ќе имаме два продолжени викенди поради празници.

Неработни денови за сите граѓани во мај се: 1 мај (сабота), Ден на трудот, 3 мај (понеделник), вториот ден на Велигден според православниот календар, 13 мај (четврток),  првиот ден на Рамазан Бајрам и 24 мај (понеделник) „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители.

Споени викенди ќе бидат првиот викенд од месецот и претпоследниот што ги опфаќа 22, 23 и 24 мај.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!