fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Македонија 108 новозаразени со корона и 112 оздравени – Гостивар со 9 нови и 11 оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1902 тестирања, а регистрирани се 108 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство. По региони:

-Скопје 45
-Куманово 18
-Дебар 1
-Штип 11
-Прилеп 3
-Тетово 2
-Струга 4
-Велес 4
-Гостивар 9
-Струмица 2
-Виница 2
-Делчево 4
-Свети Николе 3

Починати се двајца пациенти од Куманово (64 г и 72 г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 112 оздравени пациенти од:

-Скопје 32
-Дебар 1
-Штип 20
-Прилеп 4
-Тетово 4
-Велес 3
-Битола 5
-Гостивар 11
-Кочани 2
-Демир Хисар 1
-Македонски Брод 8
-Свети Николе 9
-Кичево 12

Досега во земјата се направени вкупно 130.840 тестирања на ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 13076, бројката на оздравени пациенти е 9625, на починати е 551, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2900.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!