fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Маврово на 20 и 21 јули ќе се одржи „ЦАЦИБ Маврово 2018“

Објавено

на

На 20 и 21 јули во прекрасното Маврово ќе се одржи 10-та меѓународна ЦАЦИБ изложба на расни кучиња, 5-та по ред во Маврово „ЦАЦИБ Маврово 2018“.

Настанот е во организација на Кинелошкото друштво Скардус од Гостивар, а во соработка со Кинелошкиот сојуз на Р.Македонија. На изложбата ќе учествуваат излагачи на кучиња од 13 земји. Судии на годинешната изложба ќе бидат: Горан Дојчиноски, Слободан Милошевски, Митко Илкановски сите од Македонија и Адриано Кандиас од Р. Србија.

Настанот е организиран два дена. Во петок со почеток од 16 до 19 часот и во сабота од 1о до 13 часот. Петок вечер за сите учесници е организирана забава во Гламур во Маврово.

Кинелошкото друштво Скардус од Гостивар, постои од 1996 година и е едно од најреспектабилните кинолошки друштва во државава. Со многу учества на кинолошки манифестации низ светот.

Организаторот ги повикува сите љубители на кучиња да дојдат во Маврово на дружење, забава и промоција на убавината на кучето.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!