Поврзи се со нас

Македонија

Во Маврово половина метар снег, на Попова Шапка 38 сантиметри

Објавено

на

Највисока снежна покривка од 50 сантиметри утрово има во Маврово, на Попова Шапка е 38, а во Крушево 30 сантиметри.

Најниска темпераура од -8 степени,  пак, е измерена на Попова Шапка, во Маврово -6, Охрид, Битола и Крушево -4, во Гостивар -2 степени. Еден степен над нулата е Штип, Струмица и Демир Капија, во Скопје 3 степени, Дојран 4 и во Гевегелија 6 степени.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во северните планински подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено во источните делови. Максималната температура ќе достигне од 3 до 9 степени.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Mavrovë gjysëm metër borë, në Kodrën e Diellit 38 cantimetra

Објавено

на

Mbulesa më e lartë e borës prej 50 centimetra mëngjesin e sotëm është në Kodrën e Diellit është 38, kurse në Krushevë 30 centimetra.

Temperatura më e ulët prej -8 gradë, nga ana tjetër, është matur në Kodrën e Diellit, në Mavrovë -6, Ohër, Manastir dhe Krushevë -4, në Gostivar -2 gradë. Një shkallë mbi zero ka qenë në Shtip, Strumicë dhe Demir Kapi, në Shkup 3 gradë, Dojran 4 dhe në Gjevgjeli 6 gradë.

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Në zonat malore veriore do të ketë borë të dobët. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi verior, sidomos në pjesët lindore. Temperatura maksimale do të arrijë nga 3 deri në 9 gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена